3 Basit Adımla Odanızı Daha Geniş Gösterin

3 Basit Adımla Odanızı Daha Geniş Gösterin

Evlerimiz için hayatımızın büyük bölümünü geçirdiğimiz, bize özel küçük veya büyük kapalı alanlardır diyebiliriz. Hepimiz geniş bir evde oturmak isteriz. Ancak için de bulunduğumuz şartlar büyük bir evde oturmaya müsait olmayabilir. Böyle durumlar da küçük bir evi doğru dekor ederek aradığımız konforu veya görselliği bulabiliriz. Şimdi daha fazla yazıyı uzatmadan evimizi olduğundan daha büyük gösterecek basit ama etkili ipuçlarına değinelim.

1-Işık

Odalarımızı geniş ve ferah göstermenin önemli noktalarından birisi ışıktır. Gün ışığından faydalanmak ve odalarımızı yeterince aydınlatmak evimizi ferah ve geniş gösterecektir. Yeterince aydınlatılmayan karanlık odalar dar bir iç mekan izlenimi uyandırır. Odanız da karanlık alan kalmadığından ve aydınlatmanın gözü yormadan yeterli seviye de olduğundan emin olmalısınız.

2-Renk

Açık renk tonları odalarınızı daha aydınlık ve ferah gösterecek önemli bir noktadır. Odalarınızın duvar rengini ve eşyalarınızı açık tonlarda tercih etmeniz yerinde bir tercih olacaktır. Koyu renkli duvar boyaları, duvar kağıtları veya eşyalar karanlık ve dar bir oda izlenimi oluşturacaktır. Geniş bir iç mekan algısı oluşturmak için pastel tonlarını tercih edebilirsiniz.

3-Düzen

Fazla dekor eşyaları veya sıkıştırılmış koltuk takımları, odanızı dar ve dağınık gösterecektir. Odanızı ferah ve geniş göstermek için yeterli sayıda eşyaları doğru konumlandırmanız bir şekilde konumlandırmalısınız. Fazla eşya her zaman dağınıklık ve sıkışıklık algısı yaratacaktır. Minimalist bir düzen ile daha geniş, daha ferah ve düzenli bir iç mekan algısı yaratabilirsiniz.

Leave a Comment