Banyoda Duvar Kağıdı Kullanılabilir Mi?

Banyoda Duvar Kağıdı Kullanılabilir Mi?

Duvar kağıtları, bir odanın görünümünü değiştirmenin kolay bir yoludur. Aynı zaman da bir çok desen veya kombinasyonlarla harika bir dekor yaratılabilir. Duvar kağıtları konusunda gerçekten çok fazla tasarımlar var. Klasik tasarımlar, eğlenceli tasarımlar, modern tasarımlar hatta eski zaman tasarımları… Duvar kağıtları ile tüm bu ilgi çekici tasarımların hepsini yapmak mümkündür.

Ancak konu banyoya gelince duvar kağıdı ile ilgili bazı şüpheler de yok değildir. Sonuç olarak banyolar evdeki en nemli ve ıslak bölgedir. Peki bizim için en önemli soruya geçelim. Duvar kağıtlarını banyoda kullanabilir miyiz?

1-Standart Duvar Kağıtları

Herhangi bir koruması bulunmayan ince kağıt tabakalardır. Fiyatları uygundur ancak neme karşı dayanıklı değildir. Banyo da veya nemli bölgeler de kullanımı uygun olmayacaktır.

2-Elyaf (Non-woven) Duvar Kağıtları

Elyaf duvar kağıtları üretimi sırasın da adından da anlaşılacağı üzere içerisin de elyaf barındıran duvar kağıtlarıdır. Standart kağıt duvar kağıtlarına göre çok daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Aynı zaman da Non-woven duvar kağıtları istenildiği takdir de iz bırakmadan sökülebilmektedir.

3-Vinil Duvar Kağıtları

Duvar kağıtlarının en kalitelisidir. Vinil duvar kağıtları oldukça dayanıklı ve yıkanabilirdir. Su veya nemden etkilenmez. Uzun ömürlüdür. Eğer duvar kağıtlarının büyüleyici desenlerinden birini kullanarak banyonuzu ilgi çekici hale getirmek istiyorsanız tercihiniz Vinil duvar kağıdı olmalıdır.

Leave a Comment