Banyo Tasarımınızı Değiştirecek Fikirler

Banyo Tasarımınızı Değiştirecek Fikirler

Banyolarımız evimizin olmazsa olmaz alanlarından biridir. Evimizin bir odası eksik olabilir ancak banyosuz bir ev olamaz. Banyo yazın kavurucu sıcağında serinleten veya kışın soğuğunda ise ile içimizi ısıtan alanlardır. Özellikle yorucu bir günden sonra ilk adım olarak banyoyu tercih ederiz. Banyo günün yorgunluğunu üzerimizden atmamızı sağlar ve dinlendirir.

Bu özel ve güzel alanı yenilemek isteyebilirsiniz. Uyguladığınız değişik banyo dekorları ile kendinizi akan suyun altında dururken bambaşka bir yerde hissetmek isteyebilirsiniz. Bugün küçük ve büyük banyolar için bir birinden ilginç seçenekleri sizler için araştırdık. Daha fazla uzatmadan bu seçenekleri birlikte inceleyelim.

1-Ahşap Banyo

Lüks banyo seçenekleri size ilgi çekici gelmiyor olabilir. Bu durumda otantik veya ahşap dekorasyonlu banyo seçeneklerini sizlere sunalım. Banyonuzu ahşap dekor ederek çok daha farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Fakat banyonun nemli bir ortam olduğunu hatırlatmamızda fayda var. Bu yüzden eğer otantik bir banyo dekoru düşünüyorsanız nem faktörünü göz önünde bulundurmalısınız. Dekorunuz için neme dayanıklı ahşap türlerini seçebilirsiniz veya nem koruması yaptırabilirsiniz.

2-Bol Bitkili Bir Banyo

Bazen kendimizi ilginç bir ağacın altında olan küçük bir su birikintisinin için de hayal edebiliriz. Bu dekor bizi dinlendirmenin yanı sıra bambaşka bir yerdeymişiz gibi hissettirebilir. Bu tarz farklı tasarımlardan hoşlanıyorsanız ve kendinizi amazon ormanlarında duş alıyormuş gibi hissetmek istiyorsanız bitkilerle banyo tasarımı tam size göre bir tercih olacaktır. Hemen bir ipucu verelim. Bu dekoru tercih ettiyseniz yapay bitkiler kullanabilirsiniz. Yapay bitki kullanmak toprak ve ışık gereksinimi olmadan banyonuzu dekor etmenizi sağlayacaktır.

Eğer banyo dekorunuz da canlı bitki kullanmak isterseniz bu durumda bitkinin ışık ihtiyacını karşılayacak bir pencereye sahip olmalısınız. Aynı zaman da nemden ve banyo da oluşan ısıdan zarar görmeyecek bitki türlerini incelemelisiniz. Unutmadan, bitkinin dökülen yapraklarını veya bitki kabuklarını da toplamanız gerektiğini hesaba katmalısınız.

Yapay Bitki Kullanmanın Avantajları

  • Banyonuzda ışık, sıcaklık veya nem faktörlerini hesaba katmadan özgürce konumlandırabilirsiniz.
  • Dökülen ağaç kabuklarını veya yapraklarını toplamakla uğraşmazsınız.
  • Toprak ve gübre gerektirmez.
  • Uzun ömürlüdür.

Canlı Bitki Kullanmanın Avantajları

  • En büyük avantajı doğal olmasıdır.

3-Yeni Nesil Bir Banyo

Ahşap veya bitkili banyo seçeneklerini beğenmemiş olabilirsiniz. Belki de daha yeni nesil veya daha modern tasarımlar ilginizi çekiyordur. Unutmayın sizin için en iyi dekor kendinizi en mutlu hissettiğiniz dekordur. Yapmanız gereken tek şey hayal gücünüzü kullanmak olacaktır. Küçük dokunuşlarla büyük farklar ortaya çıkarabilirsiniz.

Leave a Comment